Directory
Christa Armantrout, TAG Teacher
Susan Arnold, Speech-Language Pathologist
Elizabeth Bailey, Pear Program Teacher
Katrina Bailey, Assistant Principal
Meagan Beck, Education Assistant
Lyndsi Bostwick, Education Assistant
Ashley Bray, Music Teacher
Rachael Brunson, Third Grade Teacher
Kimberly Bubenik, Second Grade Teacher
Courtney Campbell, Kindergarten Teacher
Rochelle Chen, Kindergarten Teacher
Sarah Clawson, Music Teacher
Rebecca Davies, Third Grade Teacher
Dennis DiCarlo, Physical Education Teacher
Sarah Elbers, Kindergarten Teacher
Diane Francese, Grape and Pear Program Teacher
Lynne Gregg, Special Education Assistant
Kate Gregory, Second Grade Teacher
Gene Grubb, Fourth Grade Teacher
Cheryl Guzmann, Diagnostician
Jessica Harper, Fourth Grade Teacher
Chrissta Hinze, Office Specialist
Angela Holcek, Second Grade Teacher
Kelly Huffor, Library Asssistant
Sharla Iseral, Interventionist
Tammy Joy, Second Grade Teacher
Anne Kephart, Apple Program Teacher
Laura Kohn, Fourth Grade Teacher
Karen Krause, TAG Teacher
Emily Kupersztoch, Librarian
Michele Lilleboe, Special Education Assistant - SLC
Wendy Lipe, Third Grade Teacher
Margot Livaudais, Third Grade Teacher
Patti Mitchell, Art Teacher
Robin McClure, Special Education Teacher
Samantha Meyer, First Grade Teacher
Kate Mikulencak, First Grade Teacher
Lina Miller, Kindergarten Teacher
Belen Molina, Lead Custodian
Carrey Morales, Special Education Teacher - SLC
Toni'e Moya, Student Records
Rupa Mukherjee, Special Education Assistant - SLC
Patty Newell, Apple Program Education Assistant
Taryn Ostendorf, Special Education Teacher
Mae Ostrominski, Third Grade Teacher
Patty Pape, Administrative Assistant
Debbie Perry, Speech-Language Pathologist
Alicia Quintanilla, Pre-Kindergarten Teacher
Martha Robinson, Counselor
Melinda Schermerhorn, Fifth Grade Teacher
Troy Shore, Fifth Grade Teacher
Michelle Sisco, School Nurse
Ellissa Slape, Pear Program Education Assistant
Rich Squilla, Physical Education Assistant
Natalie Stiefelmaier, Grape and Pear Program Education Assistant
Jana Stowe, Principal
Wendy Sullivan, LSSP
Deborah Swyers, Third Grade Teacher
Emma Talley, Fourth Grade Teacher
Amy Terrazas, First Grade Teacher
Amy Tijerina, Kindergarten Teacher
Sing Tran, First Grade Teacher
Karen VanOverloop, Interventionist
Eileen Vasquez, First Grade Teacher
Bethany Weiler, Fifth Grade Teacher
Erik Weiler, Instructional Technology Specialist
Suzanne West, Art Teacher
Jessica Wright, Fourth Grade Teacher